استاندار: لنج‌های استان از اول بهمن باید با ملوانان بومی فعالیت کنند

استاندار بوشهر با بیان اینکه لنج‌های تجاری و صیادی استان ملزوم به بکارگیری نیروهای بومی هستند گفت: از اول بهمن فعالیت لنج‌های صیادی و تجاری تنها با ملوانان بومی استان بوشهر انجام می‌شود.

به گزارش چغادک نما، احمد محمدی‌زاده در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهر از صدور مجوز سفر دوم لنج‌های باری استان بوشهر به کشورهای حوزه خلیج‌فارس خبر داد و بیان کرد: در راستای فراهم شدن اشتغال ملوانان استان بوشهر از اول بهمن سفر لنج‌های صیادی و تجاری تنها با ملوانان بومی استان انجام می‌شود.

وی فراهم شدن اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در شرکت‌های پارس جنوبی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: پیمانکاران طرح‌های مختلف پارس جنوبی موظف به بکارگیری نیروهای بومی استان بوشهر هستند و ضمن اینکه این پیمانکاران باید از ظرفیت شرکت‌های بیمه استان استفاده کنند و حساب بانکی آنان نیز باید در بانک‌های استان ایجاد شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه 750 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های صنایع دریایی، شناور سازی یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهر است افزود: این میزان اعتبار معادل 25 هزار میلیارد تومان است که باید در ساخت لنج، قایق و سازه و صنعت دریایی مورد استفاده قرار گرفته شود.

محمدی‌زاده با بیان اینکه سهم هر شهرستان در تأمین منابع بانکی باید تعیین و مشخص شود تأکید کرد: جذب منابع بانکی و اجرا مشاغل خرد باید مورد توجه قرار گرفته و از روش تهاتر باید مشکلات پیمانکاران مجری طرح‌های عمرانی برطرف شود.

وی با اشاره به اجرا طرح پرورش میگو در استان بوشهر تصریح کرد: مجوز فعالیت پرورش میگو در صورتی صادر می‌شود که 50 درصد نیروهای آن بومی استان بوشهر باشد.

استاندار بوشهر تشکیل اتحادیه ملوانان همانند اتحادیه لنج‌داران را یک ضرورت دانست و افزود: در راستای سیاستگذاری اشتغال آفرینی و اجرایی شدن طرح‌های اشتغال‌زایی باید ساز و کار آن آماده شود.

منبع:تسنیم

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا