دیدار آیت الله صفایی بوشهری با دانشجویان/ چرا مسئولان استان بین دانشجویان نمی آیند

چغادک نما : دیدار آیت الله صفایی بوشهری با جمعی از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه های استان بوشهر به مناسبت روز دانشجو در مصلای نماز جمعه بوشهر برگزار شد و در این دیدار دانشجویان به بیان مطالبات خود پرداختند.

به گزارش چغادک نما ؛

دانشگاه همیشه یکی از تکیه گاه های پیشرفت در ایران بوده است و هنگامی که دانشجویان در مسیر ساخت کشور می نهند موجب نتایج و آثار خیره کننده ای به دنبال دارد.

هرچند هنوز پیوند دانشگاه با صنعت برقرار نیست اما ما دیدیم که در هر صنعتی دانشجویان و دانشمندان ورود پیدا کردند و به انها بها دادند به پیشرفت های شگرفی در آن زمینه رسیدیم.


برای نمونه صنعت هسته ای ،با صنعت فضایی، تکنولوژی نانو و لیزر و سایر صنایع و همچنین در بخش درمان و به خصوص سلول های بنیادی حضور دانشجویان و دانشمندان باعث شد به کشور های برتر دنیا در این حوزه ها تبدیل شویم.

حرکت های دانشجویی در جامعه اسلامی ایران تنها به پیشرفت های تکنولوژیک و اقتصادی بر نمی گردد و بخش دیگری که پر رنگ تر از سایر بخش هاست حضور دانشجویان پای کار مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه است.

انقلاب اسلامی یکی از اتفاقات بزرگی است که حرکت دانشجویان در روشنگری و تبیین آرمان های امام خمینی ره برای جامعه و به ثمر رساندن آن کاملا مشهود است.

یکی از مهم ترین اقدامات دانشجویان که حرکت و نهضت بزرگی را به راه انداخت روز ۱۶ آذر بود که جوانان نسبت به اقدامات حکومت پهلوی و اهداف شومی که آمریکا بری ایران در سر داشت اعتراض کردند و این حرکت در طول تاریخ این سرزمین ماندگار شد.

در همین راستا به مناسبت روز دانشجو نماینده های دانشجویان دانشگاه های بوشهر با آیت الله صفایی بوشهری دیدار کردند و دغدغه های خود را به گوش نماینده ولی فقیه در استان بوشهر رساندند.

از دانشگاه خلیج‌فارس زهرا نامی به عنوان نماینده دانشجویان این دانشگاه در این جلسه حضور داشت و نقطه نظرات و مشکلات دانشجویان این دانشگاه را ببیان کرد.

نامی اظهار کرد: یکی از مشکلات دانشجویان دانشگاه خلیج فارس در رابطه با نیاز دانشجویان متاهل به خوابگاه متاهلین است که این دانشجویان را دچار چالش می کند.

نماینده دانشجویان دانشگاه خلیج فاس عنوان کرد: ایجاد مهد کودک برای مادران دانشجو که دغدغه ادامه تحصیل دارند و همچنین افزایش سنوات تحصیل برای متاهلین از دیگر دغدغه های آنها می باشد.

وی افزود: یکی از مهم تری مطالبات ما دانشجویان استفاده از جوانان در مدییت اجرایی استان است و از مسئولان می خواهیم با توجه به حضور دولت آیت الله رئیسی و تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب این دغدغه ی دانشجویان را که دغدغه‌ی رهبر انقلاب نیز می باشد را در استان بوشهر عملی کنند.

زهره راهوی. نماینده دانشگاه پیام نور بوشهر نیز در این دیدار اظهار کرد: نادیده گرفتن ظرفیت دانشجوها بزرگترین اجحاف هایی است که در حق دانشجویان و استان و کشور است که ضرر آن برای جامعه بسیار بزرگ است.

راهوی تصریح کرد: یکی از مسائلی که انتظار می رود در آن به دانشجویان فرصت ابراز و مطالبه گری دهد تریبون های نماز جمعه است و که متاسفانه زمان زیادی برای حضور دانشجویان در این تریبون در نظر گرفته نمی شود.

راون دوست دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی یکی از مهمترین دانشگاه های کشور می باشد که در ایام کرونا اهمیت آن بیش از پیش مشخص شد اما ظرفیت این دانشگاه ها در حال حاضر پاسخگوی حجم بیماران نمی باشد و باید ظرفیت این دانشگاه ها افزایش یابد.

روان دوست بیان کرد: انتظار داریم دولت هرچه زودتر نسبت به انتخاب و تغییر مسئولین و مدیریت‌های دانشگاه اقدام کند تا این مدیران تکلیف خود را بدانند و مدیر جدید بتواند با انگیزه و توان بالاتر مشکلات این دانشگاه را حل کند.

این نماینده دانشجویان عنوان کرد: یکی از مطالبات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عدم پرداخت حق کویید دانشجویان ابن دانشگاه است که با توجه به شرایط سخت کرونا این اتفاق می تواند بر حجم سختی کار دانشجویان اضافه کند.

از دیگر مسائلی که توسط دیگر نماینده های دانشجویان در این جلسه مطرح شد اعتراض به مسئولان استان بوشهر برای برگزار نکردن جلسه با دانشجویان و عدم حضور در بین دانشجویان و شنیدن صدای آنها است.
یکی از این نماینده های دانشجویان در این دیدار گفت: چرا مسئولان استانی حاضر به نشست با دانشجوها نیستن و در روز دانشجو فقط به صرف برگزار کردن یه جشن اکتفا می‌کنند.

از دیگر مطالبات و پیشنهادات دانشجویان استفاده از ایده و نگرش دانشجویان و همچنین به کارگیری به عنوان مشاور در ادرات بود.

دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی در این دیدار از آیت الله صفایی بوشهری درخواست کرد کلاس‌های تفسیر و اخلاق ایشان برای دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی که به دلیل کرونا تعطیل شده بود مجددا از سر گرفته شود.

آیت الله صفایی بوشهری در این دیدار عنوان کرد: بی تردید ثروت اساسی یک ملت نیروی انسانی آن ملت و آن کشور می باشد زیرا ثروت هایی مانند نفت گاز محدود هستند اما نیروی انسانی ثروتی جامع است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: منابع انسانی کشور ثروتی است که به طور مضاعف می تواند برای کشور ثروت ایجاد کند.

وی تصریح کرد: برخی می گویند جوان ها بدون تجربه هستند و نمی شود به آنها اعتماد کرد در صورتی که ما شرایط جنگ را با جوان ها به پیروزی سپری کردیم.

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد: یک جوان در صورتی که شش ماه در یک مسئولیت قرار گیرد با تجربه می شود و بعد از آن تا بیست سال می توان از سود مدیریت او بهره برد.

در این جلسه روان دوست به عنوان نماینده دانشگاه علوم پزشکی، زهرا نامی. نماینده خلیج فارس بوشهر، زهره راهوی. نماینده پیام نور بوشهر ، مهدی خرمی ازاد بوشهر، اقای روان دوست نماینده علوم پزشکی بوشهر
اقای گلستانه، نماینده دانشگاه فرهنگیان بوشهر به بیان مطالبات خود پرداختند.

انتهای پیام//

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا