ربات آلمانی به جای کودک بیمار به مدرسه می رود

جاشوا پسر آلمانی هفت ساله ای است که در کلاس درس خانگی خود در برلین آلمان، در کنار مادرش سیمون و برادرش مارتین، نشسته و یک ربات به جای وی در مدرسه حضور یافته است. ربات آلمانی به جای کودک بیمار به مدرسه می رود

چغادک نما:  جاشوا مارتینانگلی 7 ساله آن قدر بیمار است که قادر به رفتن به مدرسه نیست، اما این دانش‌آموز آلمانی همچنان می‌تواند با معلم و همکلاسی‌هایش از طریق یک روبات آواتار ارتباط برقرار کند. این ربات در کلاس به جای او می‌نشیند و وقتی چیزی برای گفتن دارد، با چشمانش علامت چشمک‌زن ارسال می‌کند.

یوته وینتربرگ، مدیر مدرسه این دانش آموز در برلین در مصاحبه ای گفت: بچه ها با این ربات صحبت می کنند، با او می خندند و حتی گاهی اوقات در طول درس با او صحبت می کنند. جاشوا نیز می تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

مادرش، سیمون مارتینانگلی نیز گفت: جاشوا نمی تواند در کلاس ها شرکت کند، زیرا به دلیل یک بیماری شدید ریوی لوله ای به دور گردن خود می بندد. این پروژه یک ابتکار خصوصی است که هزینه آن توسط شورای محلی در منطقه Marzahn-Hellersdorf برلین پرداخت شده است.

تورستن کوئنه، مشاور آموزش منطقه هم گفت: “ما تنها منطقه ای در برلین هستیم که چهار آواتار برای مدارس خریداری کرده ایم. انگیزه این کار شیوع کووید-19 بود، اما فکر می کنم این ایده در آینده بسیار فراتر از شرایط فعلی پیشرفت خواهد کرد.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا