سهم بانوان بوشهری از امکانات اختصاصی تفریحی، تقریبا هیچ / درخواست استاندار برای احداث پارک اختصاصی بانوان به کجا رسید

بانوان بوشهری با وجود این که با یک ظرفیت بی‌نظیر تفریحی و گردشگری مانند ساحل و دریا هم جوار هستند اما نبود مکان های تفریحی اختصاصی بانوان، حضور آزادانه آنها را در ساحل محدود و بعضی ها را نیز محروم کرده است.

به گزارش چغادک نما به نقل از سپاس، دریا یکی از جذاب ترین جاذبه های طبیعی دنیاست که درهمه جای دنیا با اقبال مردم روبرو بوده و همه ی مردم دوست دارند از این موهبت خدادادی بهره مند شوند.

جنوب ایران یک منطقه ی وسیع و یک اتصال بی نظیر در امتداد خلیج فارس با این دریای بی نظیر دارای ساحل است و در طول سال مردم خود را به این سواحل می رسانند تا از آن استفاده کنند.

حضور آزاد در این سواحل اما بدون مشکل نبوده و گاهی عدم رعایت شئونات توسط برخی آقایان و خانم ها از نظر اجتماعی جوی ناسالم را گاهی در کنار سواحل ایجاد می کند.

این معضلات که گاهی به دلیل علاقه ی برخی افراد به حضور بدون ضابطه در ساحل بوشهر به ایجاد ناهنجاری در سطح برخی نقاط ساحل ایجاد کرده که با واکنش مسئولین نیز همراه بوده است.

دغدغه ی بانوان برای استفاده آزاد از ساحل

حضور زنان و استفاده آزادانه از ساحل خلیج فارس یک حق است که باید در چهار چوب قانون و ایجاد مکان های مناسب برای حضور آنها در این سواحل اقدام شود و مکان هایی ساخته شود که زنان عفیف و با حیای ما بدون آنکه حضور مردان نامحرم آزادی آنها را سلب کند بتوانند از فضای دریا بهره مند شوند.

پلاژ بانوان یکی از دغدغه های بانوان نجیب استان بوشهر است که مسئولان نسبت به راه اندازی آن باید تمام اهتمام خود را به خرج دهند تا بانوانی که دوست دارند از فضای ساحل به صورت آزادانه استفاده کنند بدون دغدغه از این موهبت الهی بهره مند شوند.

درخواست استاندار برای ساخت پارک اختصاصی بانوان به کجا رسید؟

احمد محمدی‌زاده در روز معارفه شهردار بوشهر اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم شورا و شهرداری بوشهر باید توجه به بانوان باشد که نیمی از جمعیت ما را شکب می دهند و نیاز هست در زمینه های مختلف از جمله مراکز تفریحی اختصاصی باید مد نظر قرار گیرد.

محمدی زاده ابراز کرد: یکی از مراکزی که باید شورا و شهرداری در دستور کار قرار دهند احداث پارک ویژه بانوان با تمام امکانات مورد نیاز برای شهر بوشهر باشد.

استاندار بوشهر گفت: باید در اسرع وقت یک پارک وِیژه بانوان با تمام امکانات احداث شود که این پارک برای سایر شهرهای استان بوشهر یک الگو شود و در سایر شهرها نیز احداث شود.

کمبود فضاهای تفریحی سالم مناسب بانوان 

رقیه زنگنه نژاد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر در گفت و گو با سپاس اظهار کرد: در استان بوشهر متاسفانه فضاهای تفریحی سالم برای بهره مندی بانوان محدود است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر افزود: در طرح های عمرانی حوزه زنان و خانواده پیشنهاد پلاژهای بانوان، پارک بانوان یا خانواده و  مجمتع های تفریحی سرپوشیده داده شده است که در سفر رییس جمهور محترم به استان بوشهر به این مسئله تاکید شده است.

تنها پلاژ بانوان استان بوشهر غیر قابل استفاده است

زنگنه نژاد ابراز کرد: در بحث احداث پلاژ بانوان در شهرهای ساحلی فقط در سطح شهرستان و شهر بوشهر این زیرساخت موجود است اما در حال حاضر هم امکان استفاده از آن وجود ندارد که نیازمند همراهی همه جانبه ی شهرداری های استان جهت تخصیص اعتبارات و راه اندازی است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: در بحث پارک بانوان متاسفانه هیچ بوستان و تفرجگاهی که مختص بانوان باشد در سطح استان موجود نیست و پارک‌هایی با این عنوان بیشتر در قالب استفاده خانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زنگنه نژاد بیان کرد: در سفرهای شهرستانی که دفتر اموربانوان و خانواده دارد و با حضور فرمانداران محترم نشست هم اندیشی با اقشار مختلف بانوان صورت می گیرد به  این مسئله پرداخته می‌شود که بانوان اولویت ها و درخواست های خودشان را عنوان کنند کما اینکه جانمایی و امکان سنجی اجرای طرح ها بر اساس ظرفیت ها و شرایط موجود هر شهرستان در کمیته های تخصصی بررسی می‌شود.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری بوشهر بیان کرد: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در اصل تسهیل کننده اموری است که به حوزه زنان و خانواده مربوط می‌شود و به عنوان یک دفتر ستادی در ایجاد ارتباط و هم افزایی بین دستگاه های اجرایی در این حوزه کمک می‌کند.

 باید قانون حجاب و عفاف در سواحل با جدیت اجرا شود

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: استان بوشهر با داشتن جاذبه‌های فراوان در بخش گردشگری جایگاه بالایی دارد و سالانه گردشگران زیادی به استان سفر می‌کنند که باید قانون حجاب و عفاف در سواحل با جدیت اجرا شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: طرح‌های حجاب و عفاف و ساماندهی سواحل در مجلس شورای اسلامی تبدیل به قانون شده‌اند و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی بر آن تأکید دارد؛ باید وزارت کشور و در استان‌ها استاندار و فرمانداران این قوانین را کامل و با جدیت اجرا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: اجرای این قوانین مطالبه جدی شورای فرهنگ عمومی استان است، از مسئولان و مردم خواست تا مراقب تلاش دشمنان برای ترویج ابتذال فرهنگی باشند.

سهم بانوان ما در جنوب  از امکانات رفاهی ، تفریحی و ورزشی بسیار اندک است

حمیده خاتون هلال بحر در نشست بانوان ائتلاف نیروهای انقلاب که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد عنوان کرد: گفت سهم بانوان ما در جنوب  ازامکانات رفاهی و تفریحی و ورزشی بسیار اندک بوده است.

هلال بحر افزود:علیرغم انتظار در پیشروبودجامعه ایرانی در حفظ و کرامت و امنیت روحی و جسمی زنان، بانوان بوشهری در کنار دریا از دریا محروم هستند و مرکز استان یک پلاژ و پارک ویژه و درخور بانوان ندارد در حالی که بوشهر خود که سهم بزرگی در تولید ثروت ملی دارد و قطب انرژی کشور است.

لزوم توجه به زیرساخت‌های عمرانی،فرهنگی و حمایت از ورزش استان بوشهر

عضو شورای شهر بوشهر ابراز کرد: این استان دارای صنایع نفت ، گاز ،  پتروشیمی و نیروگاه اتمی است که هم در اشتغال  افراد بومی استان سهمش کم بوده هم جایگاهش در توسعه زیر ساختهای عمرانی،فرهنگی و حمایت از ورزش استان کمرنگ بوده  که از خانم دکتر قاسم پور نماینده محترم مجلس و دکتر سروری رئیس شورای عالی استان‌ها درخواست داریم نگاه ویژه ای در این خصوص داشته باشند.

با وجود تمام صحبت ها و اقدامات انجام شده در حال حاضر مکان مناسبی برای حضور اختصاصی و آزادانه بانوان استان بوشهر وجود ندارد که این اتفاق بخش بزرگی از بانوان را از این اقدام محروم کرده است.

امیدواریم وعده‌های مسئولان هر چه زودتر جامه ی عمل بر تن کند و بانوان استان بوشهر نیز بتوانند ظرفیت خدادای ساحل خلیج فارس به طور آزادانه و بدن دغدغه حضور مردان نامحرم به تفریحات خود بپردازند.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا