شیب ملایم ولی نگران کننده اُمیکرون در بوشهر

دانشگاه علوم پزشکی: افزایش بیماران شناسایی شده امیکرون در استان به 9 نفر/ معاون استاندار: اتباع خارجی واکسن‌نزده حق ورود به بوشهر را ندارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هم اکنون تعداد مراجعان سرپایی کرونا صعودی ملایم است و شدت پیدا نکرده، اما باید توجه داشت که این شرایط شکننده است و مردم باید واکسیناسیون را انجام دهند و پروتکل‌ها را به طور کامل رعایت کنند.

به گزارش چغادک نما؛ عبدالمحمد خواجه‌ئیان در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: تاکنون ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونای اُمیکرون در کشور شناسایی شده که ۹ نفرشان مربوط به استان بوشهر است.

نخستین بار ششم دی بود که اعلام شد ۲ مورد بیمار مبتلا به اُمیکرون در استان بوشهر شناسایی شده‌اند.

خواجه‌ئیان گفت: سویه اُمیکرون در کشور و استان در حال چرخش است و احتمال دارد با توجه به سرایت‌پذیری بالای آن، به زودی به گونه غالب تبدیل شود.

اتباع خارجی واکسن‌نزده حق ورود به استان بوشهر را ندارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: اتباع خارجی واکسن‌نزده حق ورود به استان بوشهر را ندارند.

محمدتقی ایرانی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر اتباع مختلف از راه زمینی، هوایی و دریایی را پذیرا است، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هنگام ورود تبعه خارجی بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و اگر فردی واکسن نزده باشد باید در شناور خود قرنطینه بماند و اجازه ورود ندارد.

ایرانی بیان کرد: هرگونه ساده و عادی انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث شعله‌ور شدن دوباره این ویروس در جامعه می‌شود، نباید اجازه دهیم با ساده‌انگاری موجب تعطیلی دوباره اصناف، مشاغل و بازار شویم.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا