فوتی‌های کرونا بوشهر به یک نفر در ماه رسید

چغادک نما : معاون دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر روند نزولی تعداد موارد مثبت شناسایی شده در ان استان که از اواخر مرداد ماه سال جاری شروع شده بود همچنان ادامه دارد و به تبع آن کاهش در تعداد موارد فوت در اثر این بیماری باعث شده در ماه جاری تنها یک مورد فوت کرونا داشته باشیم.

چغادک نما : دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر امروز در خصوص واکسیناسون در بوشهر اظهار کرد: از زمان آغاز کرونا تا این زمان ۱میلیون و ۶۱۸هزار و ۴۵۱ دُوز واکسن کرونا در استانبوشهر تزریق شده است که از این تعداد ۷۸۷ هزار و ۶۲ نفر دُز اول، ۷۰۲هزار و ۵۱۱ نفر دُز دوم و ۱۲۶هزار و ۹۰۵نفر نیز دُز سوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: امیدواریم با پوشش بالای واکسیناسیون در استان بوشهر و رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم روند کاهش موارد مثبت بستری در بیمارستان ادامه یافته و آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری در بیشتر روزها صفر باقی بماند.

خواجه ئیان اضافه کرد: بر اساس آمار موجود، تا ۱۸ دی ماه، ۸۹هزار و ۵۸۵ مورد مثبت کووید ۱۹ در استان بوشهر شناسایی شده که از این تعداد ۶۷هزار و ۹۲۹ مورد مربوط به سال جاری است.

وی یادآور شد: همچنین در این مدت در مجموع ۲هزار و ۳۵ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر جان خود را از دست داده اند که یکهزار و ۱۵۰مورد در سال جاری اتفاق افتاده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر روند نزولی تعداد موارد مثبت شناسایی شده در ان استان که از اواخر مرداد ماه سال جاری شروع شده بود همچنان ادامه دارد و به تبع آن کاهش در تعداد موارد فوت در اثر این بیماری نیز مشاهده می‌شود.

خواجه ئیان اضافه کرد: در ماه جاری تنها یک مورد فوت در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در استان بوشهر گزارش شده است.

وی ادامه داد: ویروس عامل بیماری در همه جای دنیا پخش شده است اما وضعیت همه گیری بیماری در همه جا به یک شکل نیست و هنوز هم تفاوت‌های زیادی در مناطق مختلف جهان مشاهده می‌شود.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا