نجات ۱۲ ملوان از مرگ حتمی در آب‌های بوشهر

چغادک نما: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در ۲ عملیات، ۱۲ ملوان از خطر غرق و مرگ حتمی در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.

چغادک نما: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در ۲ عملیات، ۱۲ ملوان از خطر غرق و مرگ حتمی در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.

به گزارش چغادک نما، سیاوش ارجمندزاده گفت: یک فروند موتور لنج باری که با ۶ سرنشین از دوبی به سمت بندر ریگ در حال حرکت بود به دلیل شکستگی سکان و شرایط نامساعد جوی غرق شد و خدمه از مرکز کنترل بندر دیر کمک خواستند.

او افزود: بلافاصله شناور ناجی ۸ به موقعیت اعزام شد و هر ۶ نفر سرنشین موتور لنج را از درون دریا نجات داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: ساعت ۴:۳۰ بامداد این حادثه اطلاع داده شد و ساعت ۵:۵۰ خدمه به سلامت به بندر دیر انتقال یافتند.

ارجمندزاده گفت: همچنین بنا به گزارش مرکز کنترل لاور، یک فروند موتور لنج باری که با ۶ خدمه در مسیر دوبی به گناوه در حال حرکت بود به علت شرایط نامساعد جوی غرق شد اما یک لنج صیادی توانست خدمه این شناور را نجات دهد.

او افزود: با هماهنگی انجام گرفته شناور ناجی ۱۸ از بندر عامری اعزام و در فاصله ۴۰ مایلی این بندر نجات یافتگان را تحویل گرفت و به بندر عامری انتقال داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: ساعت ۴ بامداد این حادثه اطلاع داده شد و شناور ناجی پس از رسیدن به محل حادثه ساعت ۹ موفق شد سرنشینان را به ساحل انتقال دهد.

ارجمندزاده گفت: با هدف جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، از دریانوردان انتظار داریم با پایش دقیق وضعیت دریایی از دریاروی در شرایط نامساعد به طور جد خودداری کنند.

منبع: ایرنا

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا