گرمای ۵۰ درجه در راه است/ خلیج فارس هم مواج می‌شود

چغادک نما: هواشناسی بوشهر برای فردا و پس فردا افزایش دما تا ۵۰ درجه و بیشتر پیش‌بینی کرده و از وقوع گردوخاک و مواج شدن دریا خبر داده است.

به گزارش چغادک نما ،محمدرضا انصاری کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به ادامه روند افزایش دما تا اواسط این هفته، پیش بینی می‌شود یکشنبه و دوشنبه (۲۰ و ۲۱ تیر)، دمای هوا در بخش‌هایی از شهرستان‌های دشتستان، دشتی، تنگستان و دیلم به آستانه ۵۰ درجه سلسیوس یا فراتر از آن برسد.

او ادامه داد: همچنین پیش بینی می‌شود در برخی ساعات دوشنبه سرعت وزش باد شمال غربی در برخی مناطق ساحلی و غیر ساحلی شمالی و مرکزی استان بوشهر شامل شهرستان‌های دیلم، گناوه، بوشهر، دشتستان و دشتی افزایش یابد و گاهی به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت برسد که در پی آن ضمن خیزش موقت گرد و خاک محلی، ارتفاع موج نیز در سواحل شمالی استان گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر افزایش خواهد یافت.

این کارشناس هواشناسی عنوان کرد: از دریانوردان  مراقب باشند و آمادگی لازم را برای رو به رو شدن  با خطرات احتمالی داشته باشند.

انصاری افزود: همچنین با توجه به افزایش گرما افزایش مصرف آب و برق دور از انتظار نیست که باید تمهیدات لازم در این زمینه صورت گیرد.

او همچنین از مردم خواست در ساعات گرم روز از رفت و آمد خودداری کنند تا دچار گرمازدگی نشوند.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به پیش بینی ۲۴ ساعته وضعیت جوی و دریایی استان، آسمان را صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی کرد.

انصاری افزود: جهت وزش باد در این مدت بیشتر جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج۳۰ تا ۹۰ و در ساعاتی از بعدازظهر تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد بود.

او بیان کرد: در شبانه روز گذشته مردم شهرهای اهرم، برازجان و خورموج با ۴۷ درجه سلسیوس گرم‌ترین هوا را در استان تجربه کردند.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۱۶ بامداد، مد اول ساعت ۰۸:۵۰، جزر دوم ساعت ۱۶:۴۴ و مد دوم ساعت ۲۲:۴۲ خواهد بود./ باشگاه خبرنگاران

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا