حواشی کمک 6 میلیاردی به شاهین بوشهر

چغادک نما: لایحه شهرداری بوشهر برای کمک 6 میلیاردتومانی به تیم شاهین شهرداری بوشهر با یک رای مخالف به تصویب رسید.

به گزارش چغادک نما؛ این مصوبه با رای موافق 5 عضو شورا و رای مخالف طاهره شمشیری همراه شد. شمشیری از ماههای گذشته درخصوص آنچه شفاف نبودن هزینه کردهای این تیم نامیده، انتقاداتی به شهرداری داشته و در جلسه شورا نیز تاکید کرد که هرچند کمک به شاهین برای نشاط اجتماعی مفید است، اما باید در هزینه های شهرداری تعادل وجود داشته باشد تا از وظایف ذاتی اش باز نماند.

در لایحه شهرداری عنوان شده بود که قرار است 2 میلیاردتومان از ردیف حق الجلسه ها و 4 میلیاردتومان از ردیف سوخت ماشین آلات شهرداری برای تیم شاهین جابجا شود.

افزایش بودجه شاهین به 21 میلیارد تومان

این درحالی است که برای فصل جاری 15 میلیاردتومان جهت حضور شاهین در لیگ آزادگان مصوب شده و با 6 میلیاردتومان مازادی که پیشنهاد شده، هزینه کرد شهرداری برای این تیم به 21 میلیاردتومان می رسد.

ایزدپناه سرپرست تیم شاهین گفت: ما از فصل قبل در لیگ برتر 4 میلیاردتومان بدهی داشتیم که شهرداری از بودجه 15 میلیاردی امسال پرداخت کرد، درحالی که ما برای مبلغ پیشنهادی امسال آنالیز دقیقی کرده بودیم و تسویه بدهی های قبل با آن، ما را با مشکل نقدینگی شدید مواجه کرده است.

نمی توان قول صعود داد

مسیگر مدیرعامل باشگاه شاهین هم در این جلسه گفت: نگذاشته ایم مشکلات مالی و اتفاقی که درخصوص محاسبه بدهی های فصل قبل از اعتبار امسال رخ داده به بازیکنان و کادر فنی کشیده و آنها نگران شوند، ولی از شورا درخواست داریم با این افزایش اعتبار موافقت کنند.

وی با بیان اینکه فوتبال قابل پیش بینی نیست و نمی توان قول صعود داد، افزود: حتی با مصوبه شورا، نمی توان صعود شاهین به لیگ برتر را قطعی دانست، چون تیم هایی مثل مس کرمان حدود 50 میلیارد هزینه کرده اند و الان پایین تر از ما هستند، ولی روند شاهین رو به جلو و در جمع مدعیان می باشد و با تزریق اعتبار جدید، امید می رود نتیجه یک فصل زحمات همه ارکان باشگاه به نتیجه برسد.

شورای جدید و تیم داری شاهین

یکی از حواشی این لایحه این بود که حدود یک ماه دیگر شورای شهر جدید فعالیت را آغاز می کند و باید دید دیدگاه آنها درباره تیم داری حرفه ای چیست.

در این خصوص صالحیان شهردار بوشهر اظهار داشت: اگر تیم به لیگ برتر صعود کند، قطعا ارزش افزوده چند برابری دارد، هرچند برای فعالیت در سطح لیگ برتر باید دید آیا وزارت کشور یا دستگاههای نظارتی مجوز می دهند یا خیر؟

از طرفی عبدالخالق برزگرزاده عضو شورا پیشنهاد کرد که در لایحه مذکور اعلام شود مبلغ 6 میلیارد برای ابتدای فصل آینده هم باشد تا در تغییرات شورا و شهرداری در ماه آینده، مشکلی برای پیش فصل شاهین وجود نداشته باشد، موضوعی که پس از بحث و بررسی ها، به لایحه شهرداری اضافه شد.

همچین در این جلسه چند طرح دیگر شهرداری در حوزه شهرسازی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا